Náš dvor

V roku 2021 sme sa zapojili do grantového programu Karpatskej nadácie pod názvom TU ŽIJEME A POMÁHAME. Ako jeden z víťazných projektov sme tak mali možnosť revitalizovať náš dvor alebo skôr dvorček, keďže ide o naozaj malý priestor pred vstupom do našej škôlky.

S pomocou šikovnej architektky a výdatnej asistencie dobrovoľníkov – rodičov našich detí, sme tak aj na malom priestore dokázali vytvoriť estetický, útulný a funkčný prírodný priestor nielen pre deti z našej škôlky, ale aj pre všetkých okoloidúcich.

Na našom dvorčeku si našiel svoje miesto zmyslový chodník, pieskovisko a “blatovisko”, vonkajšia kuchynka /tzv. mud kitchen/ na experimenty s vodou a prírodnými materiálmi, vtáčie búdky, malá záhradka na zeleninu aj vyvýšený záhon na bylinky. Steny a plot sme využili na osadenie tabule na kreslenie a iných drobných aktivít zameraných na rozvoj matematického myslenia či motoriky. V okolí sme vysadili okrasné kríky a kvety a čaká nás ešte osadenie lavičky, ktorú budú môcť využiť všetci, ktorí si budú chcieť posedieť pri našej malej prírodnej oáze.

Tešíme sa, že vďaka tejto podpore Karpatskej nadácie a dobrovoľnej pomoci našich rodičov, môžu naše deti na jar zasadiť priesady paradajok a paprík do zeme, v lete sledovať ako všetko rastie a doslova ochutnať plody vlastnej práce, v jeseni zas strihať a sušiť bylinky, z ktorých si v zime varíme čaj, že sa môžu hrať a zároveň učiť a v neposlednom rade, že máme všetci o niečo krajšie okolie.